Isı Cam

İki veya daha çok sayıda cam plakanın, aralarında ortam basıncına uygun kuru hava veya gazları barındıracak şekilde fabrika şartlarında birleştirilmesi ile oluşturulan yalıtım camı ünitesidir.

Her iki camı da  renksiz düzcam olan Klasik Isıcam®, ısı kayıplarını tek cama göre %50 azaltır, yakıt giderlerinden tasarruf sağlar.

Isıcam® , TS 3539 EN 1279 Yalıtım Camı Üniteleri Standardına uygun olarak, Trakya Cam’ın onayladığı malzemeler kullanılarak üretilmektedir.

Isıcam Konfor®, Trakya Cam’ın ısı ve güneş kontrol kaplamalı camı TRC Ecosol kullanılarak üretilen yalıtım camı ünitesinin markasıdır.
·         Renksiz düzcama en yakın görüntüdedir.
·         Gün ışığını engellemez.
·         Kışın sıcağı içeride tutarak, ısı kayıplarını, tek cama göre %77, Isıcam Klasik®‘e göre %50 azaltır, yakıt giderlerinden tasarruf sağlar.
·         Yazın içeri giren güneş ısısını Isıcam Klasik®’e göre %40 azaltır ve soğutma giderlerinden tasarruf sağlar.
·         Standart çiftcam yerine Isıcam Konfor® kullanılması durumunda yapılan ilave harcama, klima yatırım maliyetinden ve ısıtma-soğutma enerjisinden sağlanan tasarruf ile 1-2 yılda geri döner.
·         Pencere önlerinde kışın soğuk, yazın sıcak bölge olgusunu azaltır.
Isıcam Konfor®, yeni yapılan ve yenilenen konutlar ile ticari binalarda kullanılır.

Isıcam Sinerji®  ısı kontrol kaplamalı yalıtım camı ünitesi.

·         Renksiz düzcama en yakın görüntüdedir.
·         Gün ışığını engellemez.
·         Kışın sıcağı içeride tutarak, ısı kayıplarını, tek cama göre %77, Isıcam Klasik®’e göre %50 azaltır, yakıt giderlerinden tasarruf sağlar.
·         Pencere önlerinin kışın soğuk olmasını önler.
·         Standart çiftcam yerine Isıcam Sinerji® kullanılması durumunda yapılan ilave harcama, sağlanan enerji tasarrufu ile 1-2 yılda geri döner.

Isıcam Sinerji®, yeni yapılan ve yenilenen konutlarda, ayrıca güneş kontrol camları ile birlikte ticari binalarda kullanılır.

Yalova Isı Cam, Yalova da Isı Cam, Yalova Çift Cam, Yalova Cam