Buzlu Cam

Buzlu Cam

Geniş kullanım olanakları ile iç ve dış mekan tasarımlarında farklı seçenekler sunar. Otel, büro, lokanta, konut, eğlence yerleri dekorasyon uygulamalarında estetik zenginliklier yaratır. Ayrıca, temperlenerek darbe, basınç ve ısıl kırılmalarına karşı daha dayanıklı hale getirildiğinde, kapılar, korkuluklar, cam paravanlar, banyo ve duş kabinleri gibi insan güvenliğinin önem kazandığı alanlarda uygulanabilir.

Klasik Buzlu Cam

Biri desenli iki merdane arasından cam eriyiğinin akıtılması yolu ile üretilen ve dekoratif amaçlı kullanılan bir camdır. Klasik Buzlu Camlar renksiz mandalin, Petek, Filiz, Hasır ve Toprak desenlerinden oluşmaktadır. Toprak desenin ayrıca bronz rengi de mevcuttur. Desenlerin derinliği ve dokusu buzlu camın ışık ve görüntü geçirgenliğini belirler. Emniyet gerektiren yerlerde temperli olarak kullanılmaktadır.

Telli Buzlu Cam

Işık geçirgenliği kadar güvenlik faktörüne de gerek duyulan yüzeylerde, sosyal ve endüstriyel yapılarda, asansör kovanları, iç bölme, balkon korkulukları ve başüstü camlamalarında yaygın olarak kullanılır. Kırıldığında parçalar halinde dağılmadığından yaralanmaların önlenmesinde etkin rol oynar. Yangın ısısı nedeniyle kırıldıktan sonra bile parçalar arasında boşluklar oluşmadığından alev ve dumanın başka bölgelere yayılmasını geçiktiren Telli Buzlu Camlar, test raporları ile belirlenen süreler için yangına dayanıklı cam olarak da kullanılır.

Her desen ile rengin, farklı ışık ve görüntü geçirgenliği olması dekorasyonda tasarım zenginliği yaratır.